Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové na Rokycansku vybrali 174 tisíc

Rokycansko – Poslední kasičky Tříkrálové sbírky, pořádané charitou, jsou na Rokycansku rozpečetěné.

15.1.2012
SDÍLEJ:

Plzné ruce peněz věnovaných dárci na Tříkrálovou sbírku charity mělo při otevírání kasiček kvarteto na snímku. Sešlo se v rokycanské radnici a jedná se o Alenu Drlíkovou, Marii Duškovou, Marii Hlávkovou a Evu Praumovou. Výtěžek činil 98 602 korun. Foto: Deník/Božena Šopejstalová

V pátek jsme byli při jejich otevírání a sčítání financí v okresním městě. Odehrávalo se v prostorách radnice.
Ze 60 zapečetěných schránek se zaplnilo 34. „Chyběli lidé, kteří by region obcházeli,“ zalitoval Viktor Drlík, zatímco střídavě pokladničky otevíral a vzápětí údaje sdělované hbitými počtářkami zapisoval do programu. Za Oblastní charitu Rokycany se role ujala její ředitelka Alena Drlíková a Marie Dušková, za městský úřad místostarostka Marie Hlávková, v jejíž kanceláři se vše odehrávalo, a Eva Praumová. „Z výtěžku nám ústředí zpět vrátí šedesát pět procent. Letos jsme skoro sto tisíc přislíbili kolegům
v Meclově na sociálně terapeutické dílny. Je to vlastně oplátka, když my jsme potřebovali peníze, vybírali pro nás,“ objasnila Drlíková. Dopředu už bylo také stanovené, že zbytek ´koledy´ bude využitý pro vybavení azylového centra pro ženy či jiný z potřebných projektů.

„Některé trasy jsme, bohužel, museli vynechat. V obcházených oblastech už jsou na nás zvyklí, kdo nechtěl, zkrátka neotevřel, ale jinak nás lidé celkem přijímali vstřícně,“ konstatovala Dušková. „Měli jsme tradiční převlek s korunou a docela mě pobavilo,“ dodala, „když se mě
v Kamenném Ujezdě a Mýtě ptali, kam chodím do školy,“ usmívala se. „Byli i takové případy, že nám lidé otevřeli, ale jak jsou už opatrní, pozorně si opisovali všechna čísla z průkazu,“ dodal Drlík. „Jinak je ale využití této sbírky natolik průkazné, že se lidé nebojí zcizení výtěžku. Zajímavé také je, že štědřejší byli senioři,“ doplnila ředitelka charity.
V pokladničkách chřestily dvou, pěti, deseti, dvaceti i padesátikorunové mince, objevovaly se tam ale i stokoruny, dvoustovky, pětistovky a dokonce tisícovka.
„Po ručním spočítání obnosu jsme kontrolu dělali na počítacím stroji,“ sdělila místostarostka, „výsledek se rovnal 98 602 korunám. „Vzhledem k tomu, že podle různých zjištění lidé penězi zrovna neoplývají, potěšilo mě, že mnozí i tak projevili solidaritu s potřebnými,“ mínila Hlávková.

Ve Zbiroze se otevíraly pokladničky ve čtvrtek. Bylo jich 29 a dárci z celého obcházeného obvodu, Mýtem počínaje, přispěli na akci 51 300 korunami.
V Radnicích bylo jasno už
v pondělí. Ze sedmi obvodů se sešlo 24 183 Kč. Do akce se vedle koledníků charity výrazně zapojilo především junácké středisko Omaha.

Autor: Božena Šopejstalová

15.1.2012
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Z garáže v Kotelské zmizely pneumatiky, helma i vrtačka

Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Příkosice – V neděli krátce před jedenáctou hodinou dopolední zasahovali hasiči a policisté v Příkosicích. Uhynuly zde ryby.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení