„Tři nejlepší řešitelky vytvořily tým, který postoupil do okresního finále. Kapitánkou se stala Lucie Heroldová z deváté třídy a doplnily ji další deváťačka Eva Kratochvílová i Dominika Matějovcová ze sedmé třídy,“ uvedla učitelka Marcela Sobotková. Právě Dominika prý nasbírala mezi spolužáky největší počet bodů a podílela se na postupu do krajské fáze.

„Teď jsme zvědavi, jak tam dívky dopadly. Ale i kdyby se náhodou nepodívaly do celostátního vrcholu, určitě získaly cenné poznatky. Pro nás pedagogy je to zase zkušenost, jakým směrem orientovat výuku o penězích, neboť standardy finanční gramotnosti se stanou v nejbližší době součástí vzdělávacích programů,“ dodala Sobotková.

Soutěž vyhlásilo poprvé ministerstvo mládeže, školství a tělovýchovy. Týká se kluků a děvčat ze druhých stupňů. Formou testu si účastníci ověřují znalosti ve sféře finanční gramotnosti a významná je v tomto směru prevence vůči dnes tolik diskutovanému zadlužení. Právě na mladou generaci čeká množství složitých situací a tendence k rychlé spotřebě i zájem o půjčky se stávají varovným mementem.