VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trokavec? V republice rarita

Trokavec - V obci se devadesáti obyvateli mají dvě hasičská seskupení.

18.7.2011
SDÍLEJ:

Čestné uznání pro hostinského. Trokavecký hospodský Jaroslav Hůrka (vpravo) byl jedním z oceněných při sobotní valné hromadě sboru. Uprostřed je jednatelka SDH Michaela Doležalová a vlevo představitelé okresního sdružení Miloš Svoboda i Miroslav Frost. Foto: Deník/ Václav Havránek

Nesnášenlivost a řevnivost. Tyhle dva faktory stojí v pozadí existence dvou hasičských sdružení v Trokavci. Klasický sbor, s nímž komunikují i představitelé okresu, slavil v sobotu 120. narozeniny a atmosféra byla přece jen napjatá. „K roztržce mezi úřadem a sborem došlo v roce 2006. Vyvrcholila trestním oznámením starosty Neorala na naše členy. I když vyznělo do ztracena, zřídila si obec vlastní výjezdovou jednotku a přivlastnila si majetek. Podle zákona má na to právo,“ připustila v bilanční zprávě jednatelka SDH Michaela Doležalová.

Původní sbor cvičil (zpravidla na soukromém pozemku) a dožadoval se svých práv (například při okrskových cvičeních). Pomocnou ruku mu podali kolegové z Hrádku prodejem Škody 706 za symbolický peníz. „Věděli jsme, že si trokavečtí nadšenci auto sami zaplatí. Situace je to nenormální. Vždyť mezi ně ani dne nepřišel starosta obce,“ konstatoval ve svém vystoupení hrádecký první radní jaroslav Perlík. V obdobném duchu se vyjádřil šéf hasičů na Rokycansku Miroslav Frost: „Při poradě v Přibyslavi jsem byl středem pozornosti, ale moc mne to netěšilo. Ve vesnici s devadesáti lidmi dojde k rozkolu na dva tábory. To je fakt republiková rarita.“

Součástí oslav byla připomínka významných mezníků sboru i odměnění nejaktivnějších členů. Starosta SDH Jaroslav Plachý starší bude oceněn titulem Zasloužilý hasič.

Autor: Václav Havránek

18.7.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení