Z garáže zmizel člun, elektromotor i mopedy

Rokycany – Policistéz okresního města se od včerejška zabývají vloupáním do garáže v lokalitě Žďárská cesta.

Neznámý pachatel si mezi 25. lednem a 23. únorem poradil se zámkem u vrat, a pak si přivlastnil nafukovací člun, elektromotor i dva mopedy tuzemské značky JAWA (jeden z nich nepojízdný). Zalíbilo se mu i dětské auto na elektrický pohon. Hmotná škoda byla odhadnuta na více než padesát tisíc korun a pokud bude lump identifikovaný, musí počítat s výraznějším postihem kvůli nouzovému stavu.

Borek je součástí MŠ Školní

Pod křídly rokycanské mateřinky ve Školní ulici jsou soustředěné tři složky. Jednak domácí zařízení (pro patrioty Rokycan bývalá porodnice), dále Čechova ulice a v neposlední řadě Borek. Navštěvují ho děti od tří do šesti let a tohle předškolní zařízení je v nynější hektické době vnímané jako oáza klidu. Jednotřídní školička venkovského typu sází na útulné prostředí s příjemnou atmosférou. Pýchou je zahrada, které si dvacítka kluků a děvčátek užívala při bohaté sněhové nadílce.

Projekt dvou úvodních měsíců roku 2021 se jmenuje Mrazík cení zoubky a trvá osm týdnů!

Kařezští jednají dnes od 17 hodin

Kařez – Především o potřebách a tužbách malotřídky se ve středečním odpoledni baví zastupitelé. Posoudí vybavení nábytkem, byt pro školníka, servis zdvihacího zařízení, atd. Kromě toho účastníky čekají žádosti o finanční injekce.

Chataři si mohou vyzvednout pytle na odpad

Rokycany – Chataři, pobývající v místech, kudy neprojede popelářský vůz, si mohou vyzvedávat plastové pytle na komunální odpad. Získají je nově v Rumpoldu (Jiráskova ulice). Pytle se vydávají vždy v pondělí mezi 12. a 17. hodinou a ve středu pak od 7 do 15 hodin. Naplněné pytle je možné odložit do speciálních klecí.