Zapojit se může každý, jednotlivec či rodiny. Všichni si mohou k vycházkám do přírody přibalit igelitové tašky nebo pytle ke sběru odpadků. Nepořádkem naplněné obaly lze odložit do altánku na školní zahradě do neděle 25. dubna (až do večerních hodin).

Akce bude v pondělí zdokumentována a odpad zlikvidován. V případě, že nadšenci objeví objemnější kusy nebo větší množství odpadu, mohou to nahlásit představitelům Dobříva a ti zajistí odvoz.

Starosta obce Jiří Ondřejíček dal druhou šanci přírodě a vyměnil uschlé stromky na cyklostezce směrem do Hrádku za nové. Také školáci využili příležitost a po řádění vandalů, kteří jmenovky poničili, vyrobili nové cedulky ke stromkům se jmény jejich ochránců. "Doufáme, že nám dlouho vydrží," přeje si ředitelka ZŠ Lenka Hanzlíková.

Zapomnětlivý táta má potíž

Vyživovací povinnosti neplní sedmačtyřicetiletý obyvatel okresu. Soudním verdiktem měl přispívat na výživu nezletilé dcery částkou tři tisíce korun měsíčně.

Zapomnětlivý otec neposílá zmíněnou částku od října roku 2019 do současné doby. Dluh na výživném se tak vyšplhal na více než padesát tisíc korun.