Společná pouť z Hochperku

Novomanželé Tereza a Lukáš Holečkovi si řekli své ano na právě rekonstruovaném zámečku Hochperk u Břas.

Za účasti dalších svatebčanů využili zastíněného amfiteátru v areálu k vykročení na společnou pouť. Po nezbytných gratulacích a fotografování zamířili v horkém odpoledni do restaurace v Radnicích, aby si pak užili svatební cestu.

Litohlavská bude zavřená

Rokycany – Litohlavská ulice se zítra uzavře pro veškerou dopravu včetně autobusů mířících ke hřbitovu. Jednodenní opatření si vynutilo osazování nové lávky. Přípravy začaly včera, dnes budou demontované kabely vysokého napětí a v noci je v plánu příjezd mohutné konstrukce. Ve středu ráno startuje instalace za pomoci jeřábu a montáž se protáhne až do čtvrtka.

Auto vyletělo z dálnice

Svojkovice – Na 58. kilometru dálničním kilometru (tedy mezi Svojkovicemi a Rokycany) došlo v neděli po devatenácté hodině k nehodě. Osobní vůz opustil komunikaci a zůstal ležet mimo dálniční těleso. Zasahovaly zde všechny záchranné složky a zdravotníci transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni dvaačtyřicetiletou ženu.

Řidička se zpovídá

Kařez – V neděli po 18. hodině cestovali záchranáři mezi Kařez a Cheznovice. Šestapadesátiletá žena z Prahy za volantem vozu zn. Hyundai vyjížděla z účelové komunikace a nedala přednost řidiči na motocyklu KTM. Při havárii byl mladý motorkář zraněn a převezen do nemocnice. Zkoušky na alkohol byly negativní, ale škoda činí 100 tisíc korun.

Hasiče zaměstnalo trojí čerpání vody

Rokycansko – Nedělní vytrvalý déšť přidělal práci hasičům. Dopoledne čerpali vodu ze zatopených prostor dobrovolníci z Dobříva. V Hrádku i Kamenném Újezdu kvůli čerpání vody zasahovaly domácí sbory s profesionály z Rokycan. (hav)