„Pes se nešťastnou náhodou ztratil na jihu Rokycanska 28. září v lese, když byl na vandru s partou mých známých,“ svěřila se nešťastná majitelka čtyřnohého přítele Denisa Šebková.

Billy byl naposledy vidět v lokalitě Pod Záborčím mezi Skořicemi a Mirošovem. Doufající majitelé se sem s nadšenci vydali několikrát. Pročesávali okolí, jenže bez efektu. Díky desítkám letáčků lidé často telefonují, že krásného pejska spatřili. Většinou ale se určitým zpožděním a pátrání komplikuje skutečnost, že chovatelé Billyho nejsou místní. Udržují však úzký kontakt s dobrovolníky, kteří lokalitu znají důvěrně.

Během více než tří měsíců byl Billy zaregistrován v Litohlavech, Rokycanech, Ejpovicích, Příkosicích nebo Mýtě. Minulý měsíc desítky obětavců prohledávaly les za Mirošovem. Milovníci zvířat zde mimochodem umístili misku s krmením a pelíšek, ale obojí se za pár dnů ztratilo…

„Jsem přesvědčena, že se vrací do jižního cípu okresu. Je to hodný, socializovaný pes. Neublíží, ale v neznámém prostředí se už pohybuje dlouhou dobu. Je hodně plachý a zatím se nepodařilo ho chytit. Má specifické zbarvení nohou a hlavy. Už hodně lidí si ho spletlo s jiným psem, takže vodítkem by mohlo být podle možností pořízení fotografie,“ dodala smutná majitelka.

Vítané jsou jakékoli informace na telefonních číslech 777 460 112 nebo 775 595 979. Vypsaná je pro nálezce desetitisícová odměna.