Mnohým však na tom, jak bude, momentálně nesejde. Rozhodli se totiž Vánoce strávit v cizině. Podle zástupců cestovních kanceláří ovšem v období svátků neláká klienty většinou lyžování, ale koupání v moři.

„Máme už lidi v Egyptě a další odlétají v sobotu třiadvacátého a vrátí se na Silvestra. Naši klienti se ale rozhodli i pro Thajsko. V tomto případě s návratem počítají až v novém roce,“ uvedla za cestovní kancelář Inex Lenka Svobodová.

Cestovní kancelář Bohemia Trans má momentálně v Egyptě dvanáct klientů. Odlétali 17. a 18. prosince. Silvestr a Nový rok ale díky této cestovce zájemci z Rokycanska stráví i na Maledivách a Kapverdských ostrovech. „Není bohužel dost letenek, jinak by se prodalo více pobytů,“ konstatovala za firmu Miluše Skrbková.

Také cestovní kancelář Škoda – Avia Tour vypravovala zájemce do exotických destinací. „Máme lidi v Egyptě, Ománu, Arabských emirátech i v Karibiku. Někteří už tam stráví Štědrý den, další vycestují mezi svátky a oslaví u moře Silvestra a Nový rok,“ informovala Renata Živná.