Dovolené jsou v plném proudu. Obyvatelé Rokycanska ale vybírají stále častěji nejlevnější zájezdy. Cizí jim nejsou ani prodloužené víkendy, nebo kempy v Čechách. Jako každý rok, nejvíce láká Chorvatsko. Pokles však zaznamenalo Španělsko. Někteří zájemci však nečekali a zájezd si objednali už v loňském roce.

„Mnoho turistů vybírá dovolenou na poslední chvíli. Last minute zájezdy se prodávají hodně," uvedla před nedávnem za Inter Zbiroh Kateřina Gregorcová. „Mezi top dovolené patří tradičně Chorvatsko. Přidali jsme letos novinku, a to Jižní Itálii, o kterou je také velký zájem," pokračovala. „Lidé většinou čekají na poslední chvíli. Dovolenou si koupí i čtrnáct dní před odjezdem. Cena je vždy rozhodující," uzavřela Gregorcová.

Velký zájem o Chorvatsko zaznamenali také v Bohemia Trans. „Je poptávka i po Turecku nebo Řecku a lidé se v červnu a červenci vrací k Egyptu," sdělila Miluše Skrbková. „Letos jsme měli pokles v prodeji Španělska. Nejvíce lidé dovolenou kupovali v prosinci a lednu. Zájem je také o poznávací zájezdy, kde je cena nižší," vysvětlila. „V současné době se neprodávají katalogové zájezdy, ale především Last minute," uzavřela Skrbková.

Zeptali jsme se proto turistů, jak si svou dovolenou užijí a kam případně vyráží. „Letos jsme poprvé letěli do Tunisu. Bylo tam nádherně. Počasí krásné. Ale i přesto, je v Čechách spoustu míst, kde je pořád hezky," sdělil Marcel Vaněk. „Rozhodně jsem pro české kempy. Většinou jezdíme na vodu s partou lidí, a to stojí za to. Do zahraničí můžu, až budu starší. Teď mi stačí Čechy," vysvětlil Jan Sýkora.