„Konečně držím černé na bílém potvrzení z ministerstva zemědělství, že dostaneme sedm milionů a čtyři sta tisíc na dokončení vodovodu,“ informoval s ulehčením starosta Zdeněk Hruška. Hned na to ale přišel sníh. Přitom celý rok na zprávu o potvrzení příslibu financí obec netrpělivě čekala, aby mohla uskutečnit svůj sen. Po letech snah totiž Týček dospěl k tomu, že mohl začít budovat vodovod, dosud byly v místě jen studny.

Zahájit stavbu za plánovaných 10, 5 milionu se podařilo o prázdninách, a to díky spojení obecních prostředků s milionovou finanční injekcí z kraje. Hlavní podíl ale měla činit přislíbená dotace z ministerstva zemědělství. „Komise pořád zasedají a my nemáme nic jisté,“ zaznívalo dlouho od představitelů obce.

Navíc povolení kopat v hlavní silnici Týčtí mají jen do konce října. Své dva miliony a sto tisíc i milion od kraje už prostavěli. Bez slíbených peněz se nemohli hnout dál.

Hotová je v současnosti větší polovina hlavního řadu, majícího měřit asi 1100 metrů. „Díky přílivu peněz ho teď můžeme dokončit i s přípojkami do baráků, snad nám bude počasí ještě chvíli přát,“ doufají zastupitelé. Kromě toho je možné konečně koupit i úpravnu vody a připojit ji k už přes rok hotovému vrtu. „Vyjde nás zhruba na tři miliony,“ dodal starosta.

Peníze získané od ministerstva musí obec utratit do konce roku a celé dílo zkolaudovat do završení prvního čtvrtletí příštího roku.