BŘASY - Velký pátek je pozítří dnem, kde budou zpřístupněné bunkry v lokalitě Na Vrchách nad Břasy. Pochopitelně i s nynější dominantou, tedy zajímavou dřevěnou rozhlednou!

První prohlídka začne v 11 hodin a pokračuje se vždy po hodině až do 16.00. Chybět nebude doprovodný program se statickou ukázkou vojenské techniky ČSLA i americké armády z období tzv. studené války (1947 až 1991).

NĚMČOVICE - Psí útulek na okraji Němčovic mohou v neděli 17. dubna navštívit vnímaví hosté. Mezi 11. a 16. hodinou bude areál s opuštěnými čtyřnohými přáteli zpřístupněný veřejnosti. S tím, že hafani určitě neodmítnou velikonoční pomlázku. Kromě prohlídky kotců a zázemí mohou zájemci některé svěřence útulku vyvenčit.

ZBIROH - Dominanta nad Zbirohem nabízí v prodlouženém víkendu atraktivní akce.

V pátek 15. dubna to bude od 19.30 hodin večerní prohlídka hradu a zámku. Návštěvníci se musí hlásit předem na 602 527 632 či prostřednictvím e-mailu pokladna@zbiroh.com a dozvědí se více o bývalých majitelích. Přemyslu Otakaru II., jehož střídali Karel IV., Rudolf II. nebo šlechtický rod Colloredo-Mannsfeldů. Ve scénáři nechybí Muchův sál, nádherná barokní kaple a pohled do nejhlubší ručně kopané studny v Evropě.

Sobota se začátkem v 11 hodin značí start velikonočního jarmarku. S lidovou muzikou, ukázkami řemeslné výroby, hrami pro ty nejmenší, ochutnávkou zeleného piva, jarních lahůdek a připomínkou zvyků i tradic.

BŘEZINA - Členové spolku Živá velryba chystají na sobotu velikonoční jarmark. V objektu č. 145 (sjezd u křižovatky na Volduchy) si lze nakoupit domácí produkty: kosmetiku, keramiku, oblečení, dekorace, jídlo, svíčky, obrazy, kovářské výtvory, šperky, atd. připravený je i rukodělný workshop s nabídkou dekorace z březového proutí, věnců, šitých květin, přírodních mýdel, pletení pomlázky nebo malování vajíčka. Tělo si mohou zájemci nechat zkrášlit hennou a večer si zacvičit jógu a zazpívat mantry a písně či si zatancovat. Motorizovaným hostům případně poradí Pavel Černý: 604 609 561.