Bez přerušení provozu, ale přece jen s určitými komplikacemi se na rušné křižovatce směrem do Mýta objevily těžké stroje. Od začátku října tu realizují stavbu kruhového objektu.

„Přispěje pochopitelně k vyšší bezpečnosti, protože se tu stalo několik vážných dopravních nehod. Dalším pádným argumentem je vhodnější vjezd do průmyslové zóny. Vyroste tu provozovna rychlého občerstvení a kromě firmy McDonald´s bychom chtěli pro nakupující zřídit supermarket,“ říká starosta František Končel.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Harmonogram počítá ještě letos s dokončením severní části směrem k Těškovu, na jaře bude hotová jižní větev ke společnosti Carrier. Akcí byla ve výběrovém řízením pověřena firma Roadfin. Pokud jde o finance: z 90 procent je stavba zajištěna Plzeňským krajem, deseti procenty se připojuje město.

Kromě toho se Mýtští museli vypořádat s rekonstrukcí frekventovaných ulic K nádraží a Letná 1. Po frézování vozovky došlo na opravu povrchu. Pěší zóna se pak rýsuje v Těškovské ulici, kde už byla kvůli tomu opravena kanalizace.