Do Německa jezdí í folklórní soubory Domu dětí a mládeže, oblíbené jsou rovněž výměnné pobyty. „Nechtěli jsme zůstat stranou, takže při Setkání pod rokycanskou věží se domluvily kontakty mezi mateřskými školami,“ usmívá se ředitelka MŠ U Saské brány Věra Zagorová. Učitelky ze SRN nyní strávily v předškolním zařízení i při cestování po Čechách celý týden.

S prezentací začínalo osazenstvo třídy Sluníčka. Kluci a děvčata předvedli, jak umí postavit čističku odpadních vod a pomohly tím smutnému vodníkovi. V úterý ráno děti ze třídy Medvídek cvičily grafomotoriku. Později předškoláci vzali hosty do bazénu a ukázali jim, jak se naučili plavat. Ve středu se ve třídě Jablíčko odehrávaly hudebně pohybové aktivity hry a malým umělcům se povedla dramatizace pohádek O Karkulce a Sedm trpaslíků. „Naše mateřská škola spolupracuje se ZŠ TGM a má možnost pravidelně využívat její sportovní halu. Hosté viděli, jak lákavé je pro děti cvičení v tělocvičně,“ dodává Zagorová.

Ve čtvrtek se uskutečnil Námořnický den. Třída Lodička připravila několik úkolů pro šikovné plavčíky. Učitelky ze sousedního státu překvapila propracovaná pedagogická diagnostika a s obdivem si poslechly sbor předškoláků. Partnerem školky U Saské brány je také DDM Rokycany, Děti ze Stromečku tam zavedly cizinky, aby jim, ukázaly, jak se umí starat o zvířata a co o nich ví.

Atraktivní byl doprovodný pořad. Hosté si prohlédli MŠ Pohádka i MŠ U Saské brány. Se zaměstnanci školy navštívili Techmania Science Center v Plzni, kde si všichni ověřili své technické znalosti. Při společné večeři pak diskutovali o rozdílech ve školství a stihli si to rozdat při bowlingu..