Náklady jsou ve výši 4,8 milionu korun včetně DPH, hřiště by mělo být hotové na začátku října.

„V současnosti se na místě budoucího hřiště nachází nevyhovující betonová plocha a náletová zeleň. Jedná se o území v blízkosti rokycanského zimního stadionu vedené jako plocha pro sport a rekreaci, kde původně stála nafukovací hala a poté házenkářské hřiště. Multifunkční hřiště bude využíváno různými rokycanskými kluby,“ uvedl starosta města Rokycany Tomáš Rada.

„Venkovní plocha pro házenou a florbalisty v Rokycanech doposud chybí, proto jsme vytipovali bývalé házenkářské hřiště, které se nachází za halou Házené Rokycany. Hřiště bude mít rozměry 21x41 metrů a lajnování právě pro házenou a florbal,“ řekl místostarosta města Jiří Sýkora.

Dle zhotovitele začnou samotné práce v pondělí 3. července, první týden se bude odvážet betonová plocha o ploše 1150 metrů čtverečních. Následně začnou dle harmonogramu práce na výstavbě nového hřiště.

Poznáte západočeskou obec na snímku?
KVÍZ: Poznáte západočeskou obec ze snímků fotografa Deníku?

„Povrch sportoviště budou tvořit čtvercové dlaždice 30x30 centimetrů vylisované ze speciální směsi polypropylenů. Dlaždice jsou opatřeny spojovacími zámky, které zajišťují velmi jednoduchou a rychlou montáž i demontáž. Tím je umožněna i výměna jednotlivých dlaždic uprostřed hrací plochy v případě poškození. Navržené jsou modré a šedé části povrchu pro lepší přehlednost hry. Povrch bude matný, tím zabráníme nepříjemným odrazům světel, slunečním paprskům, které by se odrážely od lesklého povrchu dlaždic. Hřiště bude lemované betonovými obrubníky,“ vysvětlila Šárka Kozlerová z Odboru rozvoje města Městského úřadu Rokycany.

Terénní úpravy pro úpravu plochy hřiště budou minimální. Ze stávajícího hřiště bude odstraněna betonová plocha. Podél sportoviště bude proveden násyp v šířce 0,5 metru s plynulým napojením na stávající terén. Díky zvolené skladbě povrchu hřiště se srážková voda bude zasakovat pod hřiště. Součástí budou také mantinely pro florbal.