Jednou z možností je hřbitov na okraji Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku. Zde se totiž nachází nenápadná rodinná hrobka jeho rodičů. Včera jsme se přesvědčili, že místo posledního odpočinku je pečlivě udržované. S květinami, uklizenou deskou a ve skleněné schránce je umístěna fotografie zpěvákova dvorního řidiče Oldřicha Havránka, který zesnul před dvěma lety. „Pokud by si umělcovi nejbližší vybrali Svaťák, byla by to pro nás obrovská pocta. Pan Karel sem jezdil za svými příbuznými často a přiznával, že si u nás báječně odpočine,“ vyjádřila se starostka Alena Manková. Část spoluobčanů se chystá na pietní akty do hlavního města v závěru týdne. „Po mne to ale nechtějte, nohy mi moc neslouží,“ usmívala se v uplakaném úterním dopoledni starší žena před obchodem. Nenechá si prý ale ujít sobotní vzpomínku u Gottovy lípy v centru Újezdu. Lidé přijdou deset minut před jedenáctou hodinou, aby zavzpomínali a poslechli si písně Zlatého slavíka. „Zároveň jsem oslovila obyvatele vesnice, aby přinesli fotografie, kde jsou se zpěvákem. Chceme mu udělat unikátní knihu,“ dodala Manková.

Ve hře je také Vyšehradský hřbitov v Praze. Právě zde odpočívají slavné české osobnosti. Gott mezi ně bezesporu patří. Tím ale výčet možných míst nekončí. Zlatý slavík by mohl spočinout na pražském hřbitově Malvazinky, což je blízko domu na Bertramce nebo může být pochován přímo na zahradě luxusní vily.

Už minulý týden oslovilo město Plzeň rodinu Karla Gotta s nabídkou čestného hrobu svého rodáka. „Jako čestnému občanu mu náleží právo na zřízení čestného hrobu. Budeme respektovat přání rodiny, zda tuto možnost využije,“ informuje mluvčí radnice Eva Barborková.

Sobotní oslava 100 let skautů v Rokycanech
FOTO, VIDEO: Rokycanští skauti oslavili sto let