Výrazné dopravní omezení čeká od zítřka až do pondělí 18. července motoristy v rokycanské ulici Boženy Němcové. Důvodem je pokládání nového asfaltového krytu v úseku vymezeném křižujícími ji ulicemi Družstevní a Jeřabinová. Což zna– mená, že také jimi bude průjezd omezený. „Vzhledem k náročnosti provedení – nejprve je například třeba odfrézovat stávající kryt až na kamenivo – se práce budou provádět za plné uzavírky,“ sdělil mluvčí radnice Jan Engler. „Víme, že vznikne problematická dopravní situace, pokusíme se zprůjezdnit lokalitu co nejdřív,“ uvedl stavbyve– doucí firmy Strabag Jiří Vaník.

Stanovené jsou objízdné trasy. Pro osobní dopravu ve směru od Hrádku je navržená ulicí Václava Nového směrem k Favoritu, Dukelskou (podél železnice), Ant. Uxy, Tyršovou a Sokolskou na ulici Štáhlavskou. V opačném směru se motoristé z kruhové křižovatky na Štáhlavské vydají přes most v ulici B. Němcové, dále ulicí Žižkovou, Karlíkovou, Jeřabinovou, Dukelskou a poté Václava Nového zpět na Boženy Němcové.

Pro kamiony je navržená objízdná trasa ze Šťáhlavské přes Plzeňskou, Jiráskovou, Pražskou a Pivovarskou do Pavlovska, Dobříva a následně přes Mirošov do Hrádku. „Pokud jde o vozidla s výškou nad 3,4 metru, mohou sice tamním firmám zásoby do– vézt, dále na Rokycany ale pod mostem u zimního stadionu nepodjedou,“ doplnil Vaník.

V souvislosti s uzavírkami nebudou obslouženy ani některé autobusové zastávky: U linek, které zajišťuje ČSAD autobusy Plzeň, a.s., se vzhledem k objízdné trase má jednat o zastávky: ZŠ Jižní předm., U Václava, Barákova a Vokáčova. U MHD Autobusová doprava Miroslav Hrou– da, s.r.o., pomine zastávky Vokáčova, U Václava, Barákova a Šťáhlavská.