VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Umělci z Rokycanska se chystají zítra do Plzně

Rokycany - Byli vybraní, aby podpořili oslavy v krajské metropoli, která se stala Evropským hlavním městem kultury. Vystoupí například v Západočeském muzeu

16.1.2015
SDÍLEJ:

Veškeré podstatné informace přináší všechny regionální mutace Deníku v Plzeňském kraji.Foto: Deník

Na titulní straně Rokycanského deníku dnes informujeme o oslavách pořádaných v krajském městě Plzni, ověnčeném titulem Evropské hlavní město kultury.

Svým dílem, nejen účastí v průvodech a na nejrozmanitějších nachystaných akcích, k tomu ale přímo aktivně přispějí i lidé z Rokycanska.

Vzhledem k výbornému re-nomé, podpořenému také zlatem z celostátní přehlídky, byl do slavnostního programu zapojený i středoškolský sbor Da Capissimo ze ZUŠ Rokycany. Pod vedením Aleny Vimrové bude vystupovat v Západočeském muzeu, které je jedním z hlavních center dění. „V sobotu, tedy sedmnáctého, tam máme vyhrazený čas od půl páté do páté odpolední. Protože k účinkování jsou přizvaná i folklórní uskupení a další zpěváci, měli jsme podle přání sestavit spíše populární program, který by zaujal všechny. Zvolili jsme třeba populární Bohemian Rhapsody od skupiny Queen, ale také české skladby," informovala Vimrová. „Jelikož naše škola se pyšní i jinými výbornými a úspěšnými žáky," dodala, „bereme s sebou i další sólisty, jež vystoupení sboru proloží. Známou skladbu Skyfall, která mimochodem hudebně podkreslovala ohňostroj při Setkání pod rokycanskou věží, přednese Veronika Kasíková. Eliška Baboráková zase zahraje na zobcovou flétnu a Klára Kušková na příčnou. O čtyřruční hru na klavír se postarají učitelka Martina Pospíšilová se žákyní Nicole Martínkovou," prozradila Vimrová.

K západočeskému zlatu patří i řadou cen z festivalů už ověnčený a dobře v republice a též leckde v zahraničí známý velký Soubor písní a tanců Rokytka. Má řadu odnoží a působí při Domě dětí a mládeže v Rokycanech. Tentokrát bylo za něj do Západočeského muzea pozvané Sluníčko a nejstarší Rokytka. Sluníčko účinkuje od 14.30, Rokytka od 16.30 hodin. Představí se i se svými muzikami. „V podání obou zazní třeba Rokycanské polky, Prácheňská svita, Mordyjé, mordyjé a spousta písniček z našeho regionu," uvedla za vedení souboru Jana Frühaufová.

Krajskou slávu si pochopi-telně nenechá ujít ani spousta jednotlivců od nás. Třeba ředitelka ZŠ ulice Míru a sbormistryně (v Rokycanech i Plzni) Hana Šlégrová. „Půjdu s mužem, který je plzeňským filharmonikem, do průvodu. Původně jsem měla na náměstí řídit vystoupení sboru TOTEMU RCD, ale pak byla přijatá jiná koncepce. Vynahradíme si to v květnu, kdy pořádáme u příležitosti oslav festival v rozhlase," sdělila.

Kromě hlavních oslav je připravená i řada ´evropských´ akcí, jež se uskuteční během roku. K nim patří takzvaný Barokní den. V Rokycanech 12. srpna. „Půjde například o komentované prohlídky okresního města či kaple Nanebevzetí Panny Marie na Vršíčku. Večer je doplní koncert Prague barok ensemblu v kostele Panny Marie Sněžné. Poté ve Spilce vystoupí soubor historických tanců Campanello a na lidovou notu se přidá Rokytka. Vše uzavře ohňostroj," uvedla za město Eva Praumová. Pamatováno prý bude i na ´mok-rou´variantu akce a na své si díky baroknímu menu přijdou také žaludky.

Autor: Božena Šopejstalová

16.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bývalý policista Karel Suchý je nevinný

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení