„Až při sledování dění na internetu jsem zjistila, kolik věcí mi uniklo. Od té chvíle, co při přenosu ukázali poprvé pořadí miss a ona byla druhá, jsem si říkala: Ať už to posílání hlasů skončí. Přála jsem si, aby ji druhé místo v České Miss zůstalo, a obávala se možných změn.“

Zvolení Veroniky Českou Miss World Allu Machovou ohromilo, v první chvíli si nebyla jistá, zda dobře rozumí. „Veronika není namyšlená, je to holka, co nakupuje, uklízí, doma všechno dělá. I když teď to asi skončí, bude asi hodně mimo domov. Ale přeju jí, že se jí to povedlo,“ dodala.

O tom, že Veronika má pro život dobře ´rozdané´ karty, se dozvěděla, když malé bylo sedm let.

Tehdy jsem si dala udělat horoskop a slečna, co ho sestavovala, se strefovala do neuvěřitelných podrobností. Chtěla jsem, aby to zkusila i pro dceru, ale zdráhala se, že dětem ho nerada dělá. „Podívejte, nemohla jsem se stát učitelkou v mateřince, protože jsem nehrála na hudební nástroj a neuměla přemet. Chci vědět, jak mám Veroniku zaměřit. S tím souhlasila.“

Druhý den zazvonil telefon: „Hned malou přihlaste na malířák, keramiku, šití… Narodila se přesně ve chvíli, kdy vyšlo Slunce. Dostala do vínku tolik síly, energie a uměleckého nadání, že musí jít tímhle směrem,“ volala astroložka.

Matka Veroniky poslechla. Poté, jak se strefila u mě, věřila jsem i u dcery,“ konstatovala. Záhy jí výsledky holčičky přesvědčily, že nadání skutečně má.
Když v patnácti chtěla jít studovat oděvní návrhářství, v úvahu přicházela Praha. Ale právě ten rok poprvé otevřeli obor v Plzni. Přihlásilo se 160 uchazečů a brali dvacítku. „Mami, kdybych byla aspoň jedenadvacátá, na odvolání bych se dostala,“ přála si tehdy Veronika. Nakonec se umístila na prvním místě.

Postupem času při módním klání na Kabu v Brně získala cenu a v roce 2009 se v Prešově stala i designerem roku. Návrhářka od Hugo Bosse ji na to konto zařídila půlroční stipendium v Bruselu. Odjela, vybavená spoustou kufrů, nádobím a vším možným, ale za sedm dnů se vracela. „Ubytování měla výborné, přednášky v angličtině, ale tak se jí stýskalo, že tam nevydržela,“ líčila maminka Veroniky. „Byla jsem z ní na mrtvici. Taková šance! Známý mi tehdy řekl: ´Ona se určitě vrátila, že tu dokáže víc,´ a měl asi pravdu,“ dodala paní Alla.

Vzápětí se totiž Veronika přihlásila do castingu v Plzni na miss a uspěla. Když šla do užšího výběru, teprve to oznámila doma. „Copak kdyby mi to nevyšlo,“ zareagovala na výtku o zamlčení. Přípravu ale brala hodně svědomitě. Protože jí třeba doporučili trochu zhubnout, denně poctivě cvičila a posilovala.

„Její úspěch ale není jen o dřině a přípravě, je i o štěstí. Bylo to zkrátka ve hvězdách,“ míní její matka.

Zbývá už jen dodat, že astroložkou, která Veronice úspěch předpověděla, byla Marie Hlávková mladší, tedy dcera rokycanské místostarostky.