Zbylo po nich prázdné místo a počítač. Dvanáct zaměstnanců Úřadu práce Rokycany k 31. 7. v souvislosti s rozhodnutím Generálního ředitelství ÚP ČR o snižování počtu zaměstnanců opustilo pracoviště. Rušila se systemizovaná místa.

„Týká se to všech útvarů,“ uvedla ředitelka Věra Strnadová. Zda se někdo z propuštěných přihlásil k veřejnému protestu zaměstnanců úřadů práce, zformulovanému do petice, neví.

V září odejdou ještě ekonomové. Tyto útvary dále budou jen při krajských pobočkách.
„Mám řadu let praxe, ale tím, že se v našem resortu celoplošně přijal jiný způsob odměňování, mám plat jako někdy před šesti roky. Šli jsme o dva stupně dolů,“ dodala zaměstnankyně, ale jmé– no si zveřejnit nepřála.

Změnám zatím není konec, připravují se na ně i úřady měst pověřených výkonem státní správy. Ve sněmovně je zákon, podle nějž by vyplácení dávek v hmotné nouzi, příspěvků na péči a další mohly přejít na úřady práce. „Formou veřejných konzultací už jsme oboustranně probírali parametry s městskými úřady v Rokycanech, Zbiroze i Radnicích,“ potvrdila Strnadová. „Dáváme dohromady podklady podle metodických pokynů. Třeba kolik pracovníků se agendou zabývá v našem úřadě, kolik by jich potřeboval úřad práce a podobně,“ konstatovala místostarostka MěÚ Rokycany Marie Hlávková. „O změnách se uvažuje od ledna, není ale vůbec jisté, že to tak vůbec ještě bude, zda by zaměstnanci přecházeli a podobně. Každopádně se to týká spousty lidí. Navíc jsou ve hře peníze, které jsou určené občanům v nouzi, zdravotně postiženým a podobně. Je třeba se připravit, než vejde zákon v platnost,“ míní. Dodala také, se už se zabývala převodem agend okresního úřadů na město. „Trvalo to rok, nebylo to jednoduché a dolaďování se pak táhlo nejméně na další rok,“ podotkla.