„Snad to rychle vejde do praxe,“ doufá i Dana Krátká. „Otázkou ale je, zda školky budou mít takovou kapacitu, aby vyhověly i požadavku na umístění takhle malých dětí,“ obává se. „Myslím, že problém bude i v tom, že se předškolní zařízení jesličkových oddělení před lety zbavila. Vím třeba, že na Jižním předměstí je místo něho například Dům dětí a mládeže,“ podotkla maminka dvouleté Klárky Ivana Nová.

„Kde teď honem najdou zřizovatelé pro mrňousky prostor a specializované pracovníky pro starost o ně? My ale dcerku, i když jí ještě nejsou tři, umístit někam prostě budeme muset,“ doplnila maminka.

„Situaci v mateřských školách chceme řešit teď ve středu, ale jasnější stanovisko bude známé do čtrnácti dnů,“ informovala místostarostka Marie Hlávková.
Vzhledem k tomu, že končí přestavba Mateřské školy (MŠ) Pohádka, přibudou dvě třídy a dohromady asi 38 nových míst. „Od září by stejně jako Pohádka měla začít fungovat i zrekonstruovaná mateřská škola v Borku. Tam je zatím přihlášených sedmnáct dětí, které se přestěhují z prozatímního azylu v MŠ Čechova ulice. Nově tam počítáme se dvaceti místy,“ dodala místostarostka.

„Až do dneška jsem byla přesvědčená, že jsme včas zaznamenali zvyšování počtu dětí a v souladu s tím navýšili dostatečně kapacitu,“ sdělila vedoucí odboru školství MěÚ Rokycany Iva Bradová. „Právě jsem se ale dozvěděla, že do spojené MŠ Školní, Čechova a Borek, kam je možné nově přijmout pětašedesát dětí, jich rodiče k zápisu přivedli sto dvacet pět. Počet zájemců se tedy prudce a nečekaně zvýšil,“ dodala Bradová.