Tamní policisté totiž na ulici 1. máje načapali jednapadesátníka bez řidičáku, za volantem cizího vozu a s více než dvěma promilemi alkoholu v dechu. Muž se tak patrně dopustil hned tří trestných činů. K nim patří případy, kdy hladina alkoholu v krvi řidiče přesáhne jednu promile. „Řidič se tím dopouští trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl zástupce ředitele okresní policie Josef Svoboda. Takových případů zaznamenali loni policisté na Rokycansku šestatřicet.

Podle Svobody jsou právě šoféři pod vlivem alkoholu, spolu s řidiči agresívními, neohleduplnými, spěchajícími a nezkušenými, těmi, kteří nejčastěji havarují.

Zákon přitom požívání alkoholu před jízdou a během ní jasně zakazuje. „Kontroly ale ukazují, že tito nezodpovědní řidiči stále vyjíždějí,“ sdělil Svoboda s tím, že loni tak policisté při kontrolách na Rokycansku zjistili devětaosmdesát řidičů pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Roku 2006 jich přistihli dokonce sto dvacet devět.

Počet dopravních nehod, ke kterým došlo v posledních letech na Rokycansku pod vlivem alkoholu, mírně klesá. „Loni jich bylo třicet šest, v roce 2006 třicet sedm a roku 2005 čtyřicet čtyři,“ konstatoval Svoboda. Za letošní leden už k nim přibyly další dvě.