Uzávěry a omezení v Plzni zdržují už teď řidiče o desítky minut. Cestující a šoféři budou muset počítat s další komplikací. Po uzavření dopravně vytížené Koterovské ulice na Slovanech pro auta i MHD, kde se bude do konce srpna opravovat tramvajová trať, chystá Plzeň omezit dopravu také na Klatovské ulici. Důvodem je rovněž rekonstrukce kolejí.

Omezení dopravy budou trvat do konce prázdnin.Omezení dopravy bude trvat do konce prázdnin.Zdroj: MMP

Omezení provozu MHD na Klatovské:
∙ Omezení se dotknou i trolejbusů, jejichž tratě křižují Klatovskou. Jako první se bude opravovat přejezd Klatovské „U Práce“, od 1. do 22. července.
∙ Autobusových linek 28, 41, 56 se dotkne jak krátkodobá uzavírka přejezdu Smetanovy sady – Husova ve dnech 2. až 5. července, tak i následná dlouhodobá uzavírka od 23. července do konce prázdnin.
∙ Na konci prázdnin od 13. srpna do 31. srpna pak s uzavírkou přejezdu Dobrovského – Bolzanova budou dotčené linky MHD č. 16, 22 odkloněny přes Chodské náměstí a křižovatku Belánka.

Pracovat se bude od začátku prázdnin za silničního provozu, doprava po Klatovské bude svedena do jednoho pruhu. „Stav kolejí město průběžně monitoruje a v případě zhoršení stavu připravuje rekonstrukci. Opravy kolejí tak měly na Klatovské začít již loni, ale nabídková cena z výběrového řízení byla příliš vysoká, tak jsme opravu odložili. Stavíme až letos, ale za výhodnějších cenových podmínek,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule s tím, že Klatovská nebude uzavřena. Během stavebních prací na kolejišti ale ve směru na Bory budou rozšířeny úseky, kde zůstane pro auta jen jeden jízdní pruh z důvodu zajištění prostoru pro stavební činnost.

Oprava zahrne několik úseků: od sadů Pětatřicátníků do Tylovy ulice, od Borské do Zámečnické ulice, od Dobrovského do Hruškovy ulice a přejezd v křížení s Mánesovou ulicí. Další omezení vyvolají opravy přejezdů. Při nich bude možné odbočovat jen doprava. „Oprava v místech přejezdu kolejí trvá tři týdny a z technologických důvodů ji nelze urychlit. My máme na opravovaném úseku přejezdy Klatovské celkem tři. Nemůžeme ale uzavřít všechny najednou,“ vysvětlil vedoucí Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku Jan Hakl.

Poznáte obec na snímcích?
KVÍZ: Poznejte obec, kterou zachytil hledáček redakčního fotoaparátu

Místo tramvají budou jezdit autobusy náhradní dopravy. Zastavovat budou ve většině trasy na provizorních zastávkách u chodníku, zastávkách nočních autobusových linek, tramvajových zastávkách „Dvořákova“ směr Bory a „Borský park“ obousměrně. Přestup z tramvaje do autobusů náhradní dopravy bude v „Sadech Pětatřicátníků“. Omezení se dotknou i trolejbusů, jejichž tratě křižují Klatovskou. Jako první se bude opravovat přejezd Klatovské „U Práce“, od 1. do 22. července. Změní se tak vedení trolejbusových linek číslo 11,12,15,16 a 17 a noční linky N7, kdy jejich trasy povedou obousměrně odklonem ulicí U Trati. Dále linka číslo 10 bude po otočení přes Anglické nábřeží ukončena v centru města v zastávce „Pařížská“. Od začátku prázdnin dojde v souvislosti s výlukovou činností k úpravě provozu autobusových linek 27 a 34 v centru města po dobu prázdnin. Noční autobusové linky zachovají obsluhu všech zastávek na pravidelných trasách. Autobusových linek 28, 41, 56 se dotkne jak krátkodobá uzavírka přejezdu Smetanovy sady – Husova ve dnech 2. až 5. července, tak i následná dlouhodobá uzavírka od 23. července do konce prázdnin. Na konci prázdnin od 13. srpna do 31. srpna pak s uzavírkou přejezdu Dobrovského – Bolzanova budou dotčené linky MHD č. 16, 22 odkloněny přes Chodské náměstí a křižovatku Belánka.

Omezení čeká už dnes na řidiče projíždějící například ulicí Edvarda Beneše, která se v současnosti rekonstruuje. Souběžně s tím je dále také výrazně omezen průjezd přes Tyršův most, kde vzniká kruhový objezd. Řada Plzeňanů přirovnává průjezd Plzní k únikové hře. „Po informaci o omezení dopravy také na Klatovské mi dochází nápady, jak se dostat z jednoho konce Plzně na druhý a neztratit při tom hodinu času, jako je tomu už teď,“ stěžuje si Michal Hošek z Plzně.