JAN VITINGER
Rokycany – Hned od začátku ku září bude v areálu plaveckého bazénu v Rokycanech rušno. Začnou sem přijíždět školky a školy, ale také bude pokračovat mnoho plaveckých kurzů pro veřejnost. Provoz se zde nezastaví ani o víkendech.
„Od šestého do sedmnáctého září tu budeme mít během intenzivního kurzu tři třídy ze školky ve Školní ulici. Mezi dvacátým sedmým zářím a desátým prosincem se k nám budou sjíždět na výuku plavání mateřské a základní školy z celého okresu. Uvítáme tady děti z Mirošova, Volduch, Dobříva, ale také ze školy v rokycanské ulici Míru, Tomáše Garrigua Masaryka a z gymnázia,“ popsala nabitý program v areálu bazénu Tereza Mikudíková, plavecká instruktorka.
Od začátku školního roku se také rozběhnou akce pro veřejnost. „Lidé mají velký zájem o kurzy pro kojence a batolata, tedy děti od půl roku do tří let. Ty probíhají v podstatě celý týden, dopoledne i odpoledne, a dokonce i o víkendech. V těchto kurzech máme už okolo sto dvaceti dětí, které pokračují od loňska, a osmdesát nováčků. Nově také otevřeme denní odpolední plavecké kurzy pro dvě skupiny zájemců. První jsou určené dětem od tří do šesti let a druhé od sedmi do deseti. Odborný dozor během všech kurzů zajišťuje pět zkušených plaveckých instruktorek: Dana Hašková, Taťána Moravcová, Jitka Frantová a nově také Nikola Rendlová,“ doplnila dále Mikudíková.