BOREK – Hudební festival Borecfest 2023 je zde. Koná se v sobotu 15. července od 15.30 hodin v areálu házenkářského hřiště TJ Sokol. Na předměstí Rokycan se prostřídají kapely Mandragora (Jablonec nad Nisou), Pharamis (Praha), domácí BooReek, Ota Balage Band (Praha), Miroslav Imrich Tango (Praha) nebo Budulínek (Rokycany). Atraktivní je i dobrovolný program: hry, malování na tělo, dočasné tetování, freestyle fotbal, atd. Nechybí výstava fotografií Petra Wohlmutha z výpravy do Tanzánie. Vstupenky jsou slosovatelné.

PŘÍSEDNICE – Český svaz ochránců přírody v Rokycanech pořádá v sobotu 15. července akci Podvečer s přírodou. Dějištěm bude od 16 hodin prostor před hospůdkou v Přísednici za Zbirohem. Návštěvníci zjistí více o o loveckém troubení, výcviku loveckých psů i zbraních. Následuje ukázka sokolnictví a pro děti bude připravena jízda na koních. Součástí programu je tombola i občerstvení a ve finále přátelské posezení za doprovodu Ivo Nováka s možností poslechu i tance.

BŘASY – V sobotu 15. července od 12:30 hodin se v areálu házenkářského hřiště ve Stupně sejde přes 70 siláků z celé ČR (včetně několika mistrů světa v silovém trojboji). Budou soutěžit v mrtvém tahu a při závodě jsou v sázce ceny přes 100 tisíc Kč. Účastníci se pokusí pokořit rekordní výkon v mrtvém tahu 420 kg a favority jsou Jakub Enžl i Jan Krasinský. Přihlásilo se také přes deset zástupkyň něžného pohlaví. Akci pro siláky zakončí zábava se skupinou Wanastowi Vjecy a předkapelou Don´t panic.

PLÍSKOV – Turnaj v malé kopané se uskuteční v sobotu 15. července na okraji Plískova. Přihlášeno je šest družstev a pořadatelé zajišťující dostatek občerstvení pro aktéry i fanoušky.