Ve čtvrtek pozvali na nově zrekonstruovanou zahradu své rodiče, babičky, dědečky i kamarády, aby předvedli svůj nacvičený program a symbolicky se rozloučili se svojí školkou.
Rozloučení to nebylo jen tak obyčejné. Námořník, který následný program moderoval, vzal své kamarády i diváky na cestu kolem světa. Indie, Afrika, Amerika… Všechna tato místa děti skvěle představily, a to včetně tradičních kostýmů i doplňků! Publikum strhly natolik, že jim nedělalo problém si do té doby sedící návštěvníky vytáhnout z publika na parket a zbytek odtancovali společně.
„Akci jsme naplánovali na naší novou terasu, takže všichni doufáme, že počasí vydrží. Objednané je," svěřila se s obavou ředitelka ekoškolky Jitka Frýaufová.
Počasí vydrželo, a to i přes malou přestávku v programu, kdy se děti převlékly do něčeho svátečnějšího a nastoupily k závěrečnému aktu vyřazení z oblíbené školky. Postupně tak od ředitelky a své paní učitelky dostávaly dárečky na památku. Nejdůležitější pro všechny ale bylo asi přání: „Ať se vám ve škole líbí a domů nosíte samé jedničky…"
Pak už jen předstoupit před rodiče, zapózovat fotoaparátům, slavnostně přehodit střapec na studentské čepici a vykročit do první třídy pravou nohou!
K tomu jim popřál za zastupitelstvo obce i starosta Jiří Ondřejíček, který nejen předal úspěšným absolventům dárkovou taštičku s překvapením, ale také rozdal květiny personálu. Bez něj by to totiž nešlo!
Slavnostní chvíli podtrhoval i fakt, že se uskutečnila na nově zrekonstruované zahradě, která je plná prolézaček, hraček a vše v duchu přírody. Prim mají zejména dřevo, kámen a písek. I když je zahrada hotová, slavnostní otevření a křest jí čeká s příchodem nových dětí v září. K tématu se vrátíme podrobněji.