Za školáky se v malotřídce zavřely dveře, ale klid v budově nepanuje. Se žáky si vyměnili místo řemeslníci. Minulý týden už byl ve znamení velkého stěhování, pracím nic nebránilo začít.

„Od září nám nově nastupuje čtrnáct prváčků a máme povolený nárůst o jednu třídu. Nebudeme tedy už troj, ale čtyřtřídka. Školu nyní navštěvovalo sedmašedesát dětí a při takovém množství je výuka spojených ročníků náročná," informovala ředitelka Renata Balejová. Zmíněné bylo prvním stimulem, který vedl k úpravám. Druhým se pak staly nevyhovující prostory části školní družiny. Kvůli vlhku dojde k rekonstrukci herny. Je třeba odizolovat podlahu i stěny a provést sanaci omítek, aby byla místnost suchá. Po vytvoření nové podlahy se počítá ještě s vytvořením roštu, na který se teprve umístí zvolená krytina. Nebude to však koberec jako dosud, ale plovoucí podlaha. Úpravy si vyžadují hodně času kvůli vysychání, proto práce naplno vypukly v sobotu a teď se školou nesou typické zvuky bourání.

Také s uvedením nové třídy do provozu je spjatá spousta práce. Učebna vznikne ze sborovny, učitelé se přestěhují do školní knihovny, kde pro ně bude vytvořený pracovní kout. Vedle zmíněného přibude i nová ředitelna, zabere část chodby. Přestavby financuje obec. Pro školu, jejímž je zřizovatelem, vyčlenila i další finance. „Počítáme s interaktivní tabulí do nové třídy, což je zhruba sto tisíc, a pak s novými lavicemi a nábytkem, což spolkne dalších čtyřicet," uvedl starosta Jiří Ondřejíček.

V červnu se navíc dokončila úprava školní zahrady. Výsadbou nové zeleně tam vznikly dvě klidové zóny. S družinou si je kluci a děvčata už ozkoušeli, od září se počítá také s výukou ve venkovní učebně.