„Pohodička vyrostla v kasárnách jako malý zázrak. Při dnešní finanční situaci si uvědomuji, kolik práce a zajišťování se za tím skrývá. Oceňuji i spolupráci s městem, bez ní by se to nepodařilo,“ konstatoval biskup.

S místostarostkou Rokycan Marií Hlávkovou, která se oslavy účastnila, se také shodl, že stacionář i terapeutické dílny jsou obrovským přínosem pro mládež s handicapem. Pomáhají ji včleňovat do života. Přímo na místě měli hosté příležitost obdivovat například nápadité tkané výrobky, jimiž se členové klubu Korálky i další pochlubili v rámci módní přehlídky. „Chtěli jsme dokázat, že se budeme snažit starat o vylepšení rozpočtu,“ uvedla ředitelka charity Alena Drlíková.

S příjemným oznámením, že se pro celý rok podařilo zajistit prostředky na provoz, přišel ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr. Vyjádřil také přesvědčení, že když se jednou poštěstilo dostat nová zařízení do seznamu ostatních, i v dalších letech by se už na ně mělo pamatovat. „Nejde totiž jen o to sehnat investice, důležité je potom zajistit pro fungování zařízení další tok peněz,“ zaznělo v rámci prvního z žehnání.

I při druhém, v Domově pro seniory, biskup chválil: „Není to jen o prostředí, které je tu mimochodem velice pěkné, ale hlavně o trpělivosti, lásce a toleranci ošetřovatelů. Je moc dobře, že se najdou lidé, kteří pomáhají druhým prožívat zrání života, aby na to nebyli sami,“ konstatoval.

„Pěkné je to tady a mám si s kým popovídat,“ uvedla Marie Fialová. „Nejsem sama, když mi manžel zemřel, a vím, že se tu o mě postarají,“ cenila si Marie Dvořáková. „Děvčata jsou hodná, usměvavá,“ shodly se Marie, „nemají nám za zlé, když je zlobíme,“ dodala první z nich.

Domov už má první dny provozu za sebou, fungovat začal v únoru.