Činnost bude realizována při plném zachování provozu vlaků. Od 29. srpna do 7. září se předpokládá úprava kolejí směrem na Mirošov. Od 8. září do 17. listopadu se práce přesunou do druhé poloviny stanice Rokycany. Kvůli tomu nastanou změny na trati Plzeň – Beroun. „Zjednodušeně lze říci, že vlaky od Prahy na Plzeň jezdí o tři minuty dříve než byli cestující zvyklí. V opačném směru je zpoždění minimální. Zhruba dvou až tříminutové,“ dozvěděli jsme se od představitelů stanice.

Důležitá je redukce ranního spoje v 6.48 z Rokycan na Plzeň, který byl dříve vypravován z Berouna. Rovněž u vlaku z Plzně na Beroun došlo k významné úpravě. Místo dřívějších 5.50 hodin dostává zelenou v 5.15 z krajské metropole. Další vlak zůstal na navyknutých 5.50 hodinách a po dvaadvaceti minutách končí v Rokycanech.

Pasažéři musí počítat se zrušením výdejny jízdenek v Holoubkově. Lístky dostanou ve vlaku, pochopitelně bez přirážky. A pokud jsme zmínili regionální trať z Rokycan na Nezvěstice, byl přidán také víkendový motoráček Mirošov – Rokycany s odjezdem ve 14.02 hodin.