Ordinaci provozuje Rokycanská nemocnice a primářka jejího dětského oddělení Jaroslava Paduchová se ujala oficiálního zprovoznění: „Předností ambulance dětského praktika je příjemná výzdoba s řadou obrázků a kompletní zázemí včetně nového nábytku i vybavení. V čekárně je kromě sedaček i koutek na hraní a toaleta."

Navštívit ordinaci dětského lékaře mohou pacienti i další zájemci vždy v pondělí, úterý a čtvrtek v dopoledních hodinách a v pátek odpoledne. Předem se mohou ohlásit na telefonu 778 725 342. Mimo to ale lze přijít i do dětské ambulance přímo v nemocnici. Kapacita pro příjem nováčků je prý dostatečná a zdravotníci jsou navíc připraveni ordinační dobu v Hrádku rozšířit.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Kromě dětského praktika působí ve vile i interní a diabetologická ambulance a do budoucna by měl přibýt i ženský lékař.

Významnou investici přiblížila v krátkém návratu do historie starostka města Marcela Sobotková: „Vila z roku 1919, projektovaná tehdy prestižní firmou Műller & Kapsa, patřila původně místním železárnám, které zde měly administrativu a bydleli tu její šéfové. V šedesátých letech minulého století byl však objekt přestavěn na malometrážní byty a pak tu vzniklo zdravotnické středisko. Fungovalo až do roku 2007, kdy nový majitel dům znovu upravil na byty, ale jinak o nemovitost ani zahradu příliš nepečoval. Když ji roku 2019 prodával, rozhodli jsme, že ji jako město za pět a půl milionu koupíme, opravíme a vrátíme sem lékařské ordinace.“

O romantickou cestu motoráčkem byl při letošním Hamernickém dnu mezi cestujícími obrovský zájem
Spolek Lokálka Group slavil třicetiny cestami na Hamernický den

Ze zahrady zmizely přerostlé a neudržované stromy. Byla vytvořena parkovací místa a vila získala i bezbariérový přístup. Opravy zatím vyšly na pět milionů korun, jenže u konce zdaleka nejsou. V plánu je nyní úprava prvního patra s ordinacemi praktického lékaře, gynekologa a bytem.