VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Jeřabince končí maturity

Rokycany - Zkoušku dospělosti mají za sebou žáci denního studia rokycanské střední školy. Zítra je vystřídají absolventi nástavby. 

20.5.2012
SDÍLEJ:

Zkoušky z dopělosti. Ilustrační foto.Foto: Kateřina Nimrichtrová

Ústní maturity mají pátkem za sebou žáci denního studia Střední školy Rokycany, Jeřabinová ulice. Od pondělka pokračují
v klání absolventi nástavbového studia. Všech dohromady je osmadevadesát. Oproti předcházejícím letům je ale celkový obrázek jiný.

Ústní zkoušení si žáci odbývají rychle. Kromě povinné češtiny je čeká jeden či dva předměty – podle toho, co si vybrali pro písemnou část státní maturity. Třeba ´matematikáři´ už se dalšímu skládání účtů nepodrobují. Ti, co v rámci celorepublikového prověřování psali didaktický test z cizích jazyků, ano. Do výčtu patří ještě ústní zvládnutí profilového – odborného – předmětu.
„Vzhledem k tomu, co jsme slýchali od předchůdců, byla čeština hodně lehká," mínili ti, co už ´horkou židli´ opustili. Zatímco Radek Voříšek, oborem mechanik seřizovač, čekal na klání z technologie, uvedl: „Mluvil jsem o Ostře sledovaných vlacích od Hrabala a zkoušející ani moc nebrousili otázkami jinam. Zajímalo je zařazení díla, charakteristika a autor sám. Potom jsme ještě měli se stylistického hlediska rozebrat předložený text." Přiznal také, že před zkoušením z technologie je daleko nervóznější. „Rád bych dostal téma broušení nebo vrtáky," přál si.
Obchodnice Andrea Tržilová opustila zkušební komisi se spokojeným úsměvem. Otázku trh práce, pracovní síly a plánování zvládla excelentně. Lepší otázku jsem si vytáhnout nemohla, přála jsem si ji. Devítka je vůbec moje životní číslo. Vlastně jsem už k losování šla s přesvědčením, že ji budu mít. Navíc – dnes je osmnáctého a součet jedničky a osmičky dá devítku. To moje přesvědčení posílilo," zářila radostí. Svěřila se, že po absolvování češtiny už byla také klidnější. „Po úplném okně jsem nakonec povídání o Gogolově Revizorovi dala dohromady a tréma ze mě nějak spadla." Za nejtěžší považovala písemný test z matematiky.

Autor: Božena Šopejstalová

20.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení