Do areálu za místním hostincem se sjelo 12 párů. Nejdále to měli sportovci z Mariánských Lázní. Za slunečného počasí viděli účastníci a rovněž několik desítek diváků zajímavé souboje. O vítězi rozhodla až poslední disciplína.

V podstatě se jedná o sedm samostatných turnajů v tenisu, nohejbalu, volejbalu, ping-pongu (ve všem se hrají čtyřhry), basketbalu (trestné hody), házené (sedmimetrové hody) a fotbalu (penalty). Vzhledem k počtu účastníků zvolili letos pořadatelé vyřazovací systém s opravou. Jednotlivé sporty tedy každý absolvoval minimálně dvakrát a zároveň se eliminoval vliv případného smolného losu pro první kolo. Kvůli tomu se ale hrálo až do půl osmé večer a opravdu se tedy jednalo o zábavu na celý den.

V tenisu se dařilo nejvíce Doleželovi s Havlíčkem, kteří obhajovali vítězství z loňska. Ti vyhráli i basketbal. S volejbalem a házenou se nejlépe popasoval pár Tománek – Pondělík. Nohejbal ovládli domácí Valenta se Šustrem a penalty zahrávali nejlépe Urx s Vyskočilem.

Strašičtí jsou pyšní na muzeum dopravy.
Strašické muzeum dopravy otevírá opět vrata

Poslední disciplínou by tradičně stolní tenis a před ním ztráceli obhájci na Tománka s Pondělíkem tři body, o třetím místě už bylo rozhodnuto. Za zelenými stoly ale byli Havlíček s Doleželem velkými favority a svou roli potvrdili. Jejich největší konkurenti tak museli skončit nejhůře druzí, při shodnosti bodů by totiž rozhodoval větší počet lepších umístění v jednotlivých sportech a tady na tom byli lépe obhájci díky třem prvenstvím. Tománkovi s Pondělíkem se ale s nejmenšími míčky nedařilo a po dvou porážkách v řadě zde skončili až na dělené deváté příčce.

Vítězové obdrželi už tradičně putovní pohár a pro první čtyři byly připraveny věcné ceny.

Zde je pořadí

1. Milan Doležel, Marcel Havlíček (Plzeň, Nezvěstice) 49, 2. Tománek, Pondělík (oba Plzeň) 45, 3. Lukáš Valenta, Michal Šustr (Plzeň, Kornatice) 40, 4. Tomáš Urx, Marek Vyskočil (Kařez, Trokavec) 31 bodů, atd.

Ilustrační foto.
Ostražitá žena z Mýta podvodníkům nenaletěla