ROKYCANY - Krásný krámek v I. patře Žďáru na Masarykově náměstí v Rokycanech je dějištěm III. krásného SWAP rostlin. Doneste vaše pěstitelské přebytky, sazečky, květiny, bylinky, které vy nepotřebujete a někomu jinému mohou udělat radost. Na oplátku si lze vybrat a odnést si domů něco z pestré nabidky.

EJPOVICE - Až do 8. května je v Ejpovicích prodloužena Aprílová stezka pro šikovné kluky i děvčátka. Pracovní list si lze stáhnout na webu obce a pak se vydat po dvanácti stanovištích.

ROKYCANY - Galerie Fouyer v Plzeňské ulici (sídlí tu firma S+H při výjezdu na Ejpovice) je od 4. května do 25. června dějištěm výstavy My všichni tady a teď. Svými pracemi se tu prezentuje výtvarná skupina MRK mrk z Gymnázia a SOŠ Rokycany.

BUŠOVICE - Sokolové a hasiči z Bušovic pořádají v sobotu 6. května Pochod okolím obce. Trasa měří zhruba deset kilometrů a účastníci se na ni vydají od 8. do 8.30 hodin od hospody, kde bude i cíl. Ti nejmenší se mohou těšit na limonádu a špekáček.

Před polednem jsou v programu oslav čtyři zastavení u pomníků. Následuje pestrý program v rokycanském Muzeu na demarkační linii.
Rokycanští oslaví v neděli 78 let od konce války pietními akty i akcí v muzeu

KORNATICE - Představitelé Kornatic zvou spoluobčany v sobotu 6. května od 19 hodin na přednášku o Kornaticích a jeho okolí. Přednášet bude Milan Novobilský.

CHEZNOVICE - Obec Cheznovice zve na rybářské závody. Konají se v neděli 7. května od 9 do 13 hodin na rybníku Regulace. Aktéři se mohou registrovat už od půl deváté a pro ty nejlepší jsou přichystané zajímavé ceny. Povinnou výbavou jsou rybářský prut, vlastní návnada, pean (kleštičky), podběrák, vezírek nebo kyblík. Od 14 hodin následuje posezení při harmonice s občerstvením.