Do pracovny ředitele DSS Petra Kounovského dopravila jubilantku pracovnice ze sociálního úseku. Tady už na ni čekal obří dort a poděkování od hostů. Z rodné obce to byl starosta Jiří Ondřejíček a s výměrem na důchod zvýšený o dva tisíce korun měsíčně dorazila z Rokycan i zástupkyně Okresní správy sociálního zabezečení. "Paní Jiřina se u nás narodila a pak přesídlila do Prahy. Uplatnění našla v sídle chemicko-technologické vysoké školy v Suchdole. Na důchod se vrátila do jednoho z nejhezčích domů poblíž rybníka, kde se zalíbilo i početné kočičí partě," usmíval se Ondřejíček. 

Přidal i nezapomenutelnou historku. Před osmi lety Dobřívští realizovali stavbu kanalizace, jenže u Petrů nepochodili. "Paní Jiřina projektantovi kategoricky sdělila, že tady byla od nepaměti senkruvna a tak to zůstane. Na rozloučenou ještě konstruktérovi vyťala pohlavek. Pochopitelně, že žumpa tam zůstala," doplnil starosta.

Čilá seniorka vychovala s manželem dva syny a dnes ji navštěvují i tři vnuci. Jedním z nich je Michal, který obdivoval, jak babička v Liblíně pookřála: "Byla předtím hospitalizovaná v nemocnici a tady je od srpna loňského roku. Vypadá báječně, má chuť k jídlu a k životu."

Oslavenkyně (vlevo) si popovídala i s Janou Svobodovou, zástupkyní Rokycanovy župy ČOS
Sokolové z Rokycan popřáli Ludmile Peštové k 90. narozeninám