VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V mateřince Pohádka už zavoněly Vánoce

Rokycany - V Mateřské škole Pohádka, která tvoří jeden celek s MŠ U Saské brány, si ve středu hráli učitelé.

31.10.2014
SDÍLEJ:

SEMINÁŘ zaměřený na dramatickou výchovu absolvovalo 32 pedagogů v Mateřské škole Pohádka a dlužno říci, že se bavili.Foto: Archiv

Využili příležitost, kdy vzhledem ke krátkým prázdninám bývají mateřinky poloprázdné, a uspořádali vzdělávací seminář pro pedagogy z okresu i širšího okolí. Zaměřený byl na dramatickou výchovu.

„Sešlo se tu dvaatřicet účastníků ze čtrnácti školek," uvedla ředitelka hostitelského zařízení Věra Zagorová. Letos už šlo o druhé setkání a dohromady třetí v režii Rokycanských. „V dubnu jsme se domluvili, že bychom se rádi viděli častěji a že seminář tohoto druhu je pro nás zásobárnou básniček a písniček. Ovšem i receptem, jak s nimi dále pracovat, aby se podporovalo myšlení dětí a předčtenářská gramotnost," informovala Zagorová.

Přínos semináře a jeho vedení lektorkou Hanou Švej-dovou si přítomní moc pochvalovali. Pojmenovala ho Vánoce jsou, věř mi, skoro přede dveřmi. To samo o sobě už napovídá i zaměření akce.

Případní přihlížející by žasli, jak si dospělí umí hrát. Vrátit se zpět do dětských let pro ně nebylo vůbec obtížné. Zvláště, když výstupem dění bylo získání dalších forem motivace pro jejich svěřence. Pedagogové se pro ně ale hlavně seznamovali s novými způsoby zaměstnání, jehož cílem je prožitkové učení.

„Co si děti zahrají a v praxi vyzkoušejí, to si lépe pamatují a umí to pak využít i jindy a jinde, nejen ve školce," zaznělo. O tom, zda předváděná náplň děti zaujme, nebylo pochyb. Soudě aspoň podle učitelů, kteří si to užívali naplno.

Autor: Božena Šopejstalová

31.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení