Manželé Klasnovi v roli organizátorů jsou z Ejpovic a pozvali kynology do Mirošova. Ježe zde v restauraci U Kozlerů jim popřál hodně úspěchů v soutěži starosta Hrádku Jaroslav Perlík, neboť aktéři se rozjeli do honiteb tamního mysliveckého sdružení Javor!

V zamlženém sobotním ránu se začínalo přejímkou za dohledu veterináře. Následovalo oficiální zahájení včetně lovecké znělky a losování. „V roli rozhodčích budou mimo jiné pomáhat manželé Kunešovi. Od čtvrtka jsou babičkou a dědečkem," nezapomněl připomenout vrchní hodnotitel Stanislav Uriánek z Hradiště nedaleko Lnářů. Po losování už dvanáct účastníků z celé republiky (jmenujme Prahu, Plzeňsko, Berounsko a nejdál to měla dáma z Nového Jičína) i komisaři zamířili do lesa k první části prověrky. Pro pejsky bylo s předstihem přichystáno několik kusů ulovené zvěře (kvůli dohledání) a obdobný scénář byl k vidění včera při speciálních vodních pracích. „Obě části zhodnotíme a kdo nasbírá nejvíce bodů, získá Podbrdský pohár," uvedla Alena Klasnová.

Po kynologickém víkendu se U Kozlerů chystají na hudební produkce. Už tuto sobotu od patnácti hodin se strašickou Pohodovkou v rámci akce Pivo za bůra. Následují skupiny Gong nebo Sortiment.