Po čtvrteční vernisáži tak budou mít návštěvníci se zájmem o letectví, historii i současnost letiště ideální možnost prohlédnout si na dobových fotografiích množství dokumentů, plakátů, snímků i maket a modelů techniky. Fotky budou doprovázeny textem o začátcích letiště a jeho běžném provozu.

Ve čtvrtek 20. dubna bude součástí výstavy přednáška Českoslovenští letci Rokycanska a Plzeňska v britském královském letectvu. Slova se od 17 hodin ujme Daniel Švec a dějištěm se stane sál muzea v ulici J. Knihy 146. Host je členem Společenstva letecké historie, spolupracovník Klubu vojenské historie 276. sqdn RAF a KVH Czech Spitfire clubu. Seznámí posluchače s piloty z Rokycanska a Plzeňska v britském královském letectvu. Povídání pak doplní autogramiáda k jeho knize Za křídly…Osudy letců z Plzeňského kraje bojujících v RAF.

Daniel Švec se ve svých knihách (Za křídly bombardérů, Za křídly stíhačů, Jsme napadeni, Wellington byl jejich osud) věnuje letcům, jejich mládí, válečným zážitkům, poválečným osudům, ale i pozemnímu personálu, který sloužil u bombardovacích i stíhacích squadron RAF, jako jsou drakaři, elektrikáři, zbrojíři, kuchaři, dále navigátorům, radiotelegrafistům i střelcům, a právě o osudech těchto lidí bude připravovaná přednáška.