„Ředitelské volno mi vhod nepřišlo, protože nechat děti samotné bez dozoru považuji za zbytečný risk, a tak musím obětovat dovolenou. Babičky, které by se o ně postaraly, bydlí bohužel moc daleko,“ svěřila se maminka Alice Součková. Příliš se jí ani nelíbí, že školáci zameškají vyučování.

Běžná výuka čekala děti třeba ve Strašicích. „Neviděli jsme důvod, proč bychom ji měli rušit. Naši deváťáci navíc měli jet na Den otevřených dveří do rokycanské střední školy v Jeřabinové ulici, volno by tak narušilo i tyto plány. Necháme si jej raději na Vánoce,“ sdělila Eva Válková, ředitelka Základní školy Karla Vokáče. Prodlouženého víkendu si neužili ani žáci v Mirošově. „Děti se učí jako obvykle, možnost ředitelského volna jsme nevyužili. Rodiče by měli určitě potíže s hlídáním,“ uvedla Monika Honzíková, zástupkyně ředitele školy.

Lavice naopak osiřely například v rokycanské devítiletce Čechova a v Hrádku. „Rozhodli jsme pro volno kvůli úspoře na topení a také proto, že se v současnosti dost rozmohly nemoci, takže by ty čtyři dny mohly žákům pomoci, aby se uzdravili. Učitelé jim zadali domácí práce,“ informovala ředitelka ZŠ Hrádek Anna Valešová.

G. Karníková, M. Šmejkalová