RADNICE - Sbor dobrovolných hasičů Radnice zve na květnovou zábavu pod širým nebem. Uskuteční se pod křídly Floriánských slavností v sobotu 27. května od 14 hodin a dějištěm bude dvůr Hasičského domu. Od čtrnácti hodin se skupinou Robert Jíša Band a od sedmnácti hodin zní rockové melodie.

HRÁDEK - Z pohádky do pohádky vyrážejí v sobotu odpoledne Hrádečtí. Třetí ročník výpravy začíná u mostu ve starém Hrádku (pod železniční zastávkou) a na trasu lze vyrazit od 13 do 14.30 hodin. Zvané jsou všechny věkové skupiny - od miminek až po babičky a dědečky.

Patrona hasičů si připomněli členové i přátelé sboru.
Radničtí pořádali Floriánské slavnosti

MEŠNO - Květnový koncert v mešenském kostele Nejsvětější Trojice se odehrává v sobotu 27. května od deseti hodin. O zpěv se postará dětský sbor Mirošovská notička a dobrovolné vstupné bude použito na opravu církevní stavby.

ROKYCANY - Součástí výstavy Křídla Rokycan bude v sobotu 27. května od 14 hodin komentovaná prohlídka. Ujme se jí zkušený modelář Petr Bortel v hlavní budově muzea na nám. J. Urbana (vedle kostela). Expozice přibližuje dospělým návštěvníkům, kteří mají zájem o letectví, historii i současnost rokycanského letiště na dobových fotografiích. Rovněž zprostředkuje nadšení z počátků letectví a zakládání místního aeroklubu. Díky pomoci pamětníků je k vidění velké množství fotografií, dokumentů, plakátů, ale i maket a modelů letecké techniky, které se na letišti vyskytovaly.

ZBIROH - Závěr týdne je v areálu zámku ve znamení dvou pravidelných pořadů. V pátek 26. května od 19 hodin je to večerní prohlídka s názvem Lucemburský Zbiroh. V sobotu 27. května od 14.30 následuje Dětské hradní odpoledne. Na obě akce je nutná předchozí registrace (602 527 632).