ROKYCANY – Bellanca Cruisemaster aneb S tímhle přes oceán? Takový je název přednášky, s níž ve čtvrtek 1. června předstoupí před posluchače v rokycanském Centru paleobiodiverzity (ulice Mládežníků 228) Petr Koldušek. V civilu správce dobřívského hamru, který si s Janem Kolduškem pořídil malé čtyřmístné letadlo (vyrobené v roce 1961) a vydal se s ním vzdušnou cestou přes USA, Kanadu a dále přes oceán do Evropy. Tedy trasou z roku 1941, kterou se vydala americká armáda kvůli otevření západní fronty.

Akce začíná v 17 hodin, chybět nebudou fotografie či videozáznamy.

V centru Mirošova zprovoznili po náročné rekonstrukci sídlo městského úřadu.
Mirošovští zvali na radnici. A hned ji přihlásili do Stavby roku

ROKYCANY – Pirátsky laděná oslava Dne dětí se koná v sobotu 3. června od 15 hodin na hřišti v Borku. Se soutěžemi o ceny, příjezdem hasičského auta a možná i koupáním v pěně. Vítané jsou stylové kostýmy.

RADNICE – K záplavě oslav Dne dětí se připojují Radnice. V sobotu 3. června od 14 hodin zvou představitelé města ve spolupráci s Junákem a TJ Sokol Radnice do areálu letní scény u rybníka. Připravili zážitkový okruh, ve kterém budou menší děti plnit úkoly, které si nachystali skauti a na ty starší čeká stezka, kde prostřednictvím QR kódů budou odpovídat na otázky spojené s pohádkovou tematikou.