„V minulých letech jsme zaznamenali stížnosti na hluk z průmyslových areálů – například z hrádeckých železáren nebo z firmy Borgers ve Volduchách. Měření jej ale neprokázalo,“ uvedla Jana Durasová z oddělení komunální hygieny rokycanského pracoviště Krajské hygienické stanice.

Železná nevadí
Spíše prach a bláto než hluk může v současnosti trápit obyvatele z okolí právě budované rokycanské okružní křižovatky Železná. „Hluk ze stavby je slyšet, ale v noci je klid. Obtěžovat to může lidi, kteří jsou po noční, nebo ty, kteří mají malé děti. Ty to ruší. Ale všichni jsme rádi, že nová křižovatka zabrání zbytečným haváriím,“ konstatovala Jana Krumlovská, která bydlí přímo u Železné, s tím, že mnohem horší byl prach ze stavby.

Krumlovská ostatně čeká, že všechny tyto potíže skončí do poloviny roku. „Zima byla mírná a je vidět, že práce na křižovatce budou hotovy včas,“ dodala.
Situaci v Rokycanech by podle Zdeňka Paula ze Strany zelených ještě vylepšilo nahrazení dlažby na frekventované ulici Míru za asfalt.

Lidé si stěžují na návštěvníky barů
Obyvatelé některých rokycanských lokalit trpí spíše rušením nočního klidu. Podle velitele rokycanských strážníků Petra Wohlmutha jsou časté stížnosti na chování návštěvníků či hlasitou hudební produkci kolem bývalého Uralu a v okolí Sportbaru Pod lampou. „Takové chování můžeme postihnout blokovou pokutou,“ doplnil Wohlmuth.