Ve středuse motoristé dočkali kladné změny. Podjezd pod železničním mostem u sokolovny je zase obousměrně možný, i když s občasnými problémy. Těžká technika a auta s materiálem na dokončovaný podchod pro pěší i přístupové cesty k němu totiž každou chvíli vozovku tarasí. „Hlavně, že už ale nemusím objíždět půlku Rokycan, abych projel pár metrů z Jižního předměstí do centra,“ konstatoval k situaci například řidič Petr Tichý.

Na jedné straně si tedy řidiči oddechli, v jiném směru se musí obrnit. Odstředy totiž zároveň vstoupila v platnost úplná uzavírka v ulici J. Růžičky. Její vyhlášení bylo podmíněné právě ukončením uzavírky u sokolovny.

Od24. 3. tedy auta neprojedou v ulici J. Růžičky kolem zimního stadionu, pod železničním mostem a dále. Uzavírka ale platí i z druhé strany – to znamená od železničního přejezdu ke stadionu. Je tedy úplná. Důvodem jejího vyhlášení je rekonstrukce železničního mostu a stavba nového podchodu pro pěší. Trvat by měla do 20. června.

Ze směru od Kamenného Újezda se teď řidiči dostanou objížďkou vedenou ulicí B. Němcové, Šťáhlavskou, Plzeňskou a Jiráskovou. Z města lze naopak vyjet Jiráskovou ulicí či ulicí Soukenickou a dále Třebízského.

Ani pěší ale od 24. března do 2. dubna pod mostem u zimního stadionu neprojdou. Mo– hou použít buď stezku podél Padrťského potoka – kolem hotelu u zimního stadionu – nebo podjezd u sokolovny.

„K uzavření podjezdu u stadionu pro chodce by mělo dojít ještě jeden až dvakrát, zhruba na dalších šest až deset dní. Některé práce v lokalitě by totiž mohly ohrozit kolemjdoucí,“ sdělil mluvčí radnice Jan Engler. Přesný termín bude ještě upřesněný.