ROKYCANY - Bible kralická – jedinečnost Bible kralické v českých dějinách je název výstavy, která se koná od pátku 20. října v hlavní budově rokycanského Muzea dr. Horáka (za kostelem). Potrvá až do 24. března 2024 a spolupořádá ji Českobratrská církev evangelická. Bible kralická je první český překlad bible z původních jazyků. V rámci expozice bude největší pozornost návštěvníků věnována historicky nejcennějšímu exempláři – poslední části bible ze šestidílného výtisku z roku 1593.

HŮRKY - Při posvícení v obci nesmí chybět taneční zábava. Koná se v sobotu 21. října od 20 hodin v sále Spolkového domu a o doprovod se postará kapela Diskosonk. Její repertoár? Od polky k rokenrolu.

ROKYCANY - Městská rada seniorů v Rokycanech připravila na sobotu 21. října od 18 hodin společenský večer s hudbou v sále Střelnice. Zváni jsou především ti dříve narození a vstupné je symbolických 50 korun.

LÍŠNÁ - Svatohubertská bohoslužba se koná v neděli 22. října od 14 hodin v kostele svatého Petra a Pavla pod Líšnou. Mši za myslivce, lesníky a živou přírodu zajišťují myslivci ze spolku Chrasta, Lesospol Zbiroh a společnosti Colloredo - Mannsfeld. Představí se smíšený pěvecký sbor SDO Radnice a soubor brdských trubačů.