Ranní návštěva, která se protáhla až do poledne, byla věnovaná přípravě denního menu. S tuňákovou pomazánkou jako přesnídávku, kuřecími prsíčky s těstovinami ve smetaně ve formě oběda a před odchodem se děti posilnily lučinovým krémem s karotkou.

„Vít Kudrna u nás není náhodou. Škola U Saské brány byla vybrána jako pilotní pro projekt, který realizujeme s městem a Místním akčním plánem rozvoje vzdělávání," zdůraznila ředitelka MŠ Věra Zagorová. Zařízení v centru města bude v příštích týdnech dějištěm setkání zaměstnanců školních jídelen a šéfkuchař u toho bude opět.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Součástí akce je ovšem také vzdělávání pedagogů a rodičů na téma Zdravé stravování nejen v mateřských školách. Přednášek se začátkem června ujmou specialistka Margit Slimáková nebo Pavlína Dostalíková z Institutu zdravého životního stylu.

Kudrna byl kolem ´plotny´ ve svém živlu. Pomáhal, radil a chválil kuchařky: „Děvčata jsou šikovná, ale vždy je co zlepšovat," usmíval se muž, který miluje české pokrmy. V moderním kabátě se ovšem zaměřuje i na italskou, mexickou nebo balkánskou kuchyni.