Na okenních výplních, instalovaných před pětadvaceti lety, se podepsal zub času a výměna byla nutná. „Atypická okna jsou v původních otvorech s rozměry 3450 krát 1360 mm. Řešená jsou v horních dvou třetinách jako pevná a dělená do čtyř tabulí. Ve spodní třetině jako dvoukřídlá, vyrobená z dubového dřeva,“ uvedla Gabriela Šímová z finančního odboru úřadu.

Před dvěma lety zastupitelstvo schválilo koupi Střelnice a přilehlých pozemků za 16,9 milionu korun. Kvůli uzavření sokolovny plní objekt, umístěný v památkové zóně, funkci kulturního centra, ovšem s nižší kapacitou zhruba 250 návštěvníků. Nájemce provozuje restauraci a společenský sál.

Střelnice s tanečním sálem byla postavena po roce 1828 v sousedství barokní Plzeňské brány. Název objektu odkazuje na prestižní měšťanské střelecké spolky, které patřily ke společenskému životu honorace. V roce 1838 bylo zřízeno trvalé jeviště a následovaly další úpravy i drobné dostavby. Střelnice měnila v průběhu let majitele i oficiální název, ale základní funkci měšťanského centra si podržela,“ připomněl historii objektu starosta města Tomáš Rada.