Těšit se lze na historická vozidla na parní, ale také naftový i benzinový pohon. K vidění budou automobily, motocykly, traktory i parní válec. Chybět nebudou ani historické velocipedy.

Zpestřením se stane i těžká vojenská technika. „Máme potvrzené, že do Holoubkova dorazí obří americký kamion a zatím největší novinkou je Tatra, která jezdí rallye Dakar,“ uvedl za pořádající tým Zbyněk Mikudík. Lákadlem se určitě stanou také třímetrové lodní modely bitevních lodí ze 2. světové války.

Na rybníce pak svedou i boje (12 a 14.30 hodin). Určitě zaujme též show Jamese Watta (11, 13 a 15.30) hodin, během níž toho o parních strojích na jejich modelech zábavnou formou spoustu objasní. Od 11 hodin se na hlavním pro-stranství začnou ve vyhrávání střídat různé kapely.

Zájemci se mohou na vlečce pily projet i v kabině parní lokomotivy a po slepé koleji se zase bude pohybovat historická drezína s restauračním, vozem a barem.

Do Holoubkova se lze dopravit i parními vlaky ze dvou směrů. Z Plzně vyjíždí v 8.45 a 13.40 hodin (staví i v Rokycanech), z Prahy v 8.45.