Rostislav Krotký je mimo jiné dvojnásobným vítězem Tour de Brdy, Českého poháru a účastníkem mnoha mezinárodních závodů, kde dokázal získávat UCI body.

Startuje se slavnostním výstřelem ve 12 hodin na novém bruslařském okruhu ve Strašicích ( areál Dukla) společně pro všech sedm kategorií mužů, seniorů, žen, kadetů a juniorů. Závod je vypsán na 67 km pro silniční, gravel, MTB kola na trati v CHKO Brdy. Trasa 15.ročníku Tour de Brdy je připravená, když VLS Brdy opravila hodně výtluků na asfaltových cestách okolo Padrťských rybníků. Nejrychlejší závodníci jsou v cíli očekáváni okolo 14. hodiny. Trasa vede po silnicích a cestách jako v minulých ročnících, ale s novým okolím a výhledy. Vzhledem k těžbě velké kůrovcové kalamity se Brdy mění každým rokem.

Trasa zavede účastníky na nejlepší místa pohoří Brd, tzn. vrch Tok, Praha a Padrťské rybníky. Na trase jsou dva ,,Gravel,, úseky na prašných a lesních cestách. Závod je určen pro každého připraveného cyklistu a je součástí série závodů RoadCup, Galaxy-serie , JAL, UAC, ČSC a příchozí.

Celkově vede seriál RoadCup Michal Kollert, který v loňském roce zvítězil. Na startu bude i čtyřnásobný vítěz Tour de Brdy Tomáš Kalojíros v dresu CAT Trenčín.

Absolutní vítězové si rozdělí 10 000 Kč . Medaile a odměny čekají na první tři v každé kategorii.

V cíli se účastníci i diváci mohou těšit na pivo Chodovar či minerálku IL Sano, výborné koláče a občerstvení. Vyhlášení hlavního závodu bude ihned po dojezdu závodu v 14.30 a jednotlivé kategorie v 15.30.

Přihlášky jsou do 8.10.2021 na www.4timing.cz nebo před startem s příplatkem.

Aktuální informace www.sparta-cycling.cz a Sparta jede | Facebook