VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V ulici Míru se věnovali prevenci

Rokycany - Obecnou prevencí patologických jevů se včera opět zabývali kluci a děvčata ze Základní školy ulice Míru. Tentokrát ale ryze z vlastní iniciativy. Na první pohled by divák možná od skupinek deváťáků obklopených mladšími spolužáky nic takového neočekával. Přesto dění plně splňovalo záměr.

4.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Žán

„Už to, že se děti ve třídě shodnou na faktu, že připraví něco pro ostatní a domluví se na tématu i jeho přípravě a rozdělení úkolů, pokládám za velice přínosné pro jejich kolektiv," uvedla ředitelka ZŠ Hana Šlég-rová. „Věnují tomu pak svůj volný čas, takže na neplechy není kdy," dodala. „Zabývají se vymýšlením a o své vůli se pouštějí do samostudia," dodala.

Co se dále týče jimi nastoleného tématu, kluci a děvčata se vlastně aktivně zapojují i do odhalování slabin v povědomí o něm. Učí se také navzájem zajímat o své okolí.

Tentokrát si deváťáci pro mladší spolužáky připravili poznávání negativních rysů a jevů na základě pohádek. Pro ty větší pak zvolili téma sport a bylo to o vytrvalosti, píli, přemáhání se a podobně. Stejně jako v případě pohádek bylo třeba osvědčit též své znalosti. Starší kolegy vedli také ke snaze rozšířit si je. Celkově se děti formou kvízu vyrovnávaly třeba s otázkami typu: v jakých sportech daný jedinec vynikl, nebo kde vznikl hokej, jak dlouho trvá utkání a podobně.

Veronika Hahnová z páté třídy si zvolila téma pohádky a nám řekla: „Zjistila jsem, že z těch základních znám jen nějaké. Slíbila jsem si, že budu víc číst." „Já poznával pohádky podle obrázků, to se mi líbilo," konstatoval prvňáček Jirka Giňa.

Tým deváťáků chválil za přístup k projektovému úkolu hlavně spolužáka Patrika Pura. Ponořil se do pohádek, na jejich základě vymyslel hádan- ky, na internetu pak k nim našel obrázky a vytiskl je. „Pomá- hali jsme také, malovali dopro-vodné plakáty a podobně," dodala Zuzka Lorencová. „Museli jsme si rovněž promyslet, jak malé k odpovědi nasměrujeme. Zarážející pak pro nás bylo, že spousta z nich nezná tradiční české pohádky," konstatovala Denisa Unetičová.

„Tím ale úloha deváťáků nekončí. Teď bude na nich, aby přemýšleli o všech zjištěních a připravili další program, který by negativní poznatky pomohl odstranit.

Za čtrnáct dnů nejstarší mladé pány a slečny vystřídá další třída a bude jen na ní, jakou formu pro své působení zvolí.

Autor: Božena Šopejstalová

4.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Starší muž u Mostiště havaroval na čtyřkolce

Ilustrační foto

Florbalisté FBC dobývají Liberec

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Zpěv koled na Rokycansku provázely školní jarmarky

Rokycansko – Oficiálně v šesti místech okresu se ve středečním večeru připojili zpěváci ke společnému přednesu koled. Signál po rozhlasových vlnách oslovil patrioty Hrádku, Mirošova, Plískova, Mýta, Břas a také Zbiroha.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT