Vyjížděli z sídla ve Švermově ulici k 596 zraněným zvířatům! „Zhruba dvě třetiny případů se staly na Berounsku a Hořovicku. Bezmála dvě stě událostí jsme pak zaznamenali na Rokycansku,“ hlásil při sobotní valné hromadě ZO ČSOP předseda Pavel Moulis.

Téměř šest set zmíněných exemplářů je reprezentováno 59 druhy zvířat. Do přírody se jich vrátilo 390, k dalšímu chovu 34 a přes veškerou snahu se nepodařilo zachránit 172 jedinců. Většinou se přitom jednalo o mláďata, vystavená nebezpečí zpravidla ptačí říše. „Záchranná stanice existuje od roku 1990. S bilancí 8160 přijatých a kurýrovaných živočichů, mezi nimiž opět převládá ptactvo,“ dodal Moulis.

V organizaci je nyní registrováno 91 členů. Dětí je z toho dvaačtyřicet a právě pro ně pořádají ochranáři množství akci i projektů. Pravidelně funguje kroužek, voliéry a klece navštěvuje řada exkurzí ze škol i mateřinek a k začátku prázdnin patří soustředění v Hlohovicích. Dospělí, ale také malí turisté mají aktuálně před sebou únorový výšlap k Berounce.