Počínaje 6. březnem je neprůchozí železniční podchod u zastávky Mýto. „Na tomto místě probíhají nutné úpravy. Konkrétně se jedná o přepažení mostu, které je potřeba, aby mohly probíhat další změny v rámci optimalizace trati,“ vysvětlil Pavel Kořen, mýtský místostarosta. Cestující proto musí využít jiný přístup – podjezd na Cheznovice, který je umožněn pouze pro pěší. Z tohoto důvodu budou všechny vlaky zastavovat na protějším perónu. Nástupiště směrem na Plzeň bude uzavřeno a přístup přes koleje nebude povolen.

Na další omezení přijde řada už v pátek. Téměř pět měsíců se musí motoristé kvůli úplné uzavírce vyhnout železničnímu podjezdu na Cheznovice. Po stejnou dobu nebude fungovat ani autobusová zastávka nacházející se za podjezdem. Zbylé dvě stanice, u základní školy a na náměstí, zůstávají v provozu.

Změny ovlivní také linkovou dopravu, a to spoj Rokycany – Strašice– Mýto, jenž bude v období uzavírek omezen. Cestující se proto musí obrnit trpělivostí a vydat se na cesty o pár minut dřív.