Dveře volebních místností ve 101 okrscích na Rokycansku se15. říjnave 14 hodin otevírají a uzavírají až ve 22 hodin. Zítra, 16. října,jsou dokořán od 8. ranní do 14. hodiny. Pod Rokycany, coby obec s pověřeným volebním úřadem, spadá 54 okrsků, pod Radnice 25 a pod Zbiroh 22.

Nejvíce volebních místností, a to 12, je ve městě Rokycany. „Až na část Borek, kde se letos přesouvá z hospody do mateřské školy, zůstávají na obvyklých místech. Větší seskupení volebních místností okrsků, a sice s číslem 2, 3 a 4, je potom ve Středním učilišti lesnickém a zemědělském, číslo 6 a 7 má stanoviště v jídelně ZŠ Čechova ulice.

Také v Hrádku je více okrsků, a to tři, a stejný počet je jich v Mirošově a Strašicích. „Také Bušovice mají stejný počet okrsků, ale jelikož se jedná o spojenou obec, podělí se o ně ještě se Sedleckem a Střapolí.

Obdobně je tomu u Hlohovic, kde jsou okrsky dokonce čtyři, ale jen kvůli spojenému celku. Jinak se o ně dělí s Hlohovičkami, Mostištěm a Svinnou,“ informoval Jan Engler, tiskový mluvčí Rokycan, coby obce s rozšířenou působností.

Pět jich má Zbiroh, ale v samotném městě jsou dva a další v připojených obcích, tedy Přísednici, Jablečně a Třebnušce.
Největším počtem okrsků se hned za Rokycany se šesti zařadily Břasy. Dva jsou ve stejnojmenné obci, dva v připojeném Stupně a po jednom v Kříších a Vranovicích.

„Dva okrsky připadly ještě na Osek, ale podělí se o ně s Vitinkou. Mlečice jsou na tom stejně, i tam je druhý okrsek mimo, a to v Prašném Újezdě, kam přináleží i Skoupý,“ sdělil Engler. Ostatní obce a města okresu mají vždy po jednom volebním okrsku.